Zaključek Foto natečaja Mi v pokrajini 2021

Foto natečaj je potekal tretje leto, v njem pa so sodelovali učenci, dijaki in študenti s 103 oddanimi fotografijami. Prejeli smo 51 fotografij iz osnovnih, 47 iz srednjih šol ter 5 fotografij študentov.

Ocenjevalna komisija je fotografije vrednotila po danih merilih, poleg kvalitete je bilo pomembno zlasti sporočilo fotografije ter sozvočje fotografije in naslova. Razglasitev najboljših fotografij je potekala 5. aprila 2022 v sklopu Noči geografije in bila izvedena na daljavo.

Čestitke vsem nagrajenim učencem in dijakom ter njihovim mentorjem. Obenem zahvala vsem sodelujočim (fotografom in mentorjem) za prispevek h geografskemu opazovanju in raziskovanju.

Zahvala tudi institucijam (Oddelek za geografijo, FF, Univerza v Ljubljani; založba Mladinska knjiga; Geografski inštitut Antona Melika, ZRC SAZU), ki so prispevale lepe in kvalitetne knjižne nagrade.

Nagrajene fotografije so naslednje:

Osnovna šola:

1. mesto – „Poslušajmo naravo, nazaj na pot zavijmo pravo“ Lukas Gumilar, 7. razred, OŠ II Murska Sobota, mentorica Marinela Pap.
  2. mesto – „Cesta, ki vodi skozi zimski gozd“ Sandi Vidmar, 8. razred, OŠ Črni Vrh nad Idrijo, mentorica Barbara Milavec.
  3. mesto – „Pogled v jesen“ Neža Godec, 7. razred, OŠ Šmartno pri Litiji, mentorica Brigita Lindič.

Srednja šola:

1. mesto – „Ratitovec – In vendar se vrti“ Lan Mohorič Bonča, 4. letnik, Gimnazija Škofja Loka mentor Matic Močnik.
  2. mesto – „Smaragd pod Julijci“ Ema Rozman, 2. letnik, Gimnazija Škofja Loka, mentorica Jožica Grohar.
  3. mesto – „Pridne slovenske roke“ Žiga Juhart, 1. letnik, Gimnazija Slovenske Konjice, mentorica Doroteja Rušnik Stramšak.

Vse prispele fotografije si lahko ogledate tukaj: http://www.drustvo-dugs.si/fotogalerija/nggallery/all/mi-v-pokrajini-foto-natecaj-vse-fotografije-2022

Nagrajene fotografije so predstavljene v prezentaciji: https://dugs.splet.arnes.si/files/2022/04/Foto-natecaj-2022-podlitev.pdf

Poročilo pripravil: Tomi Tomšič, april, 2022