V spomin na Blaža Kocena tudi letos pripravljamo vodeni pohod po Ponikvi in njeni okolici. Dobimo se

v soboto, 11. marec 2023, ob 15.00. uri pred Osnovno šolo Blaža Kocena na Ponikvi.

Po uvodnem pozdravu in predstavitvi poti bo sledil pohod po »Kraškovodni učni poti dr. Stanka Buserja«.
Od šole bomo krenil proti cerkvi sv. Ožbalta nato proti perišču in rastišču zaščitene
velikonočnice. Pot bomo nadaljevali do kraškega ponora in se povzpeli do rojstne hiše dr. Stanka Buserja ter se preko vrha griča vrnili proti izhodišču pri OŠ Blaža Kocena. Po pohodu se bo možno v šoli okrepčati s toplo malico (cena 5 €).

Ob 18.30. uri bo v jedilnici OŠ krajše predavanje o astronomiji in opazovanju neba, v izvedbi Astronomskega društva Kosci. Sledilo bo praktično opazovanje neba s teleskopi.

Lepo vabljeni vsi ljubitelji pohodništva, narave in zvezdnatega neba!

Predsednik TOD Ponikva, Zlatko Zevnik l.r.
Ravnateljica OŠ B. Kocena Ponikva, Andreja Ocvirk l.r.
Društvo učiteljev geografije Slovenije, Rožle Bratec Mrvar l.r.

LETAK